Kozie Grzbiety i punkt widokowy Krakonoš to wspaniała alternatywa wycieczkowa dla niezwykle popularnej Śnieżki.

Aby dojść z górnej stacji kolei linowej na Kopę do Kozich Grzbietów, maszerujemy w kierunku Domu Śląskiego (czarny szlak). Przy schronisku skręcamy w prawo na szlak niebieski i dochodzimy nim do czeskiego schroniska Luční Bouda. Tam zmieniamy kolor szlaku na czerwony (Stara Bucharova Cesta) i nim docieramy do punktu widokowego Krakonoš (1422 m n.p.m.)

Rozciąga się stąd wspaniały widok na Kozie Grzbiety. To skalna grań o alpejskim charakterze, niespotykana nigdzie indziej w Karkonoszach. Jest to bardzo fotogeniczna miejscówka. Widać stąd dolinę Labský Důl, Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy Śnieżne Kotły, Wielki Szyszak oraz Mały Szyszak. Przy dobrej widoczności zobaczyć można sylwetkę góry Ještěd z charakterystyczną wieżą.

Granią Kozich Grzbietów niegdyś prowadziła droga, ale dziś już tędy przejść się nie da. Częścią Kozich Grzbietów jest Železný vrch, który dominuje nad Szpindlerowym Młynem.

Schodząc niżej czerwonym szlakiem, dotrzemy do tego popularnego czeskiego kurortu. Trasa poprowadzona zboczem Kozich Grzbietów też dostarcza sporo przepięknych widoków.