Karpacz Ski Arena

NAJWIĘKSZA STACJA NARCIARSKA POD ŚNIEŻKĄ

Kolej linowa na Kopę

WYCIĄG TYP
1 ZBYSZEK kanapa 4-os.
Czynny
Wyciągi narciarskie | sezon zimowy
WYCIĄG TYP
2 JAN poma
Nieczynny
3 LICZYKRUPA kanapa 2-os.
Nieczynny
4 EURO poma
Nieczynny
5 GROSIK orczyk
Nieczynny
6 ZŁOTÓWKA orczyk
Nieczynny
7 KUBUŚ taśma
Nieczynny
8 LENIUCH taśma
Nieczynny
9 LENIUCH II taśma
Nieczynny

Trasy i wyciągi

Pomagamy zdobywać Śnieżkę

Kolej linowa „Zbyszek” wwozi turystów na szczyt Kopy. Z kolei mogą korzystać osoby niepełnosprawne – ♿ zasady obsługi pasażerów na wózkach. Przejazd trwa około 8 minut. Przy dobrej widoczności z krzesełek kolejki roztacza się niezwykle piękny widok na Karkonosze i panoramę Kotliny Jeleniogórskiej. Przy górnej stacji „Zbyszka” znajduje się czarny szklak turystyczny.

• Ta droga prowadzi na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę (1603 m n.p.m.). Można tam dojść w nieco ponad godzinę. Trasa jest wybrukowana i bardzo łatwa do pokonania. Została ona przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mniej więcej w połowie drogi na Śnieżkę znajduje się malownicze, zabytkowe schronisko „Dom Śląski”.

• Idąc czarnym szlakiem w dół, można dojść do dolnej stacji kolei linowej „Zbyszek”. Po drodze mijamy urokliwy Biały Jar. W tym rejonie czarny szlak krzyżuje się ze szlakiem żółtym. „Żółte” znaki prowadzą do schroniska „Strzecha Akademicka”. Zaś stamtąd trzymając się „niebieskich” znaków można dojść do pięknie położonego schroniska „Samotnia”.

Kolej linowa „Zbyszek” ma 2278 metrów długości. Jest to nowoczesna kolejka z 4-osobowymi kanapami.

Zostań z Nami!