W najbliższą niedzielę, 20 sierpnia kolej linowa na Kopę zacznie pracę wcześniej niż zwykle. Ruszamy od godz. 8, aby kibice kolarskiego wyścigu na Śnieżkę mogli dojechać na trasę.

Uczestnicy XXXIII Uphill Race Śnieżka będą ścigali się na dystansie 13,5 km ze startem w centrum Karpacza i metą na szczycie Śnieżki.

W związku z wyścigiem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Jak informują organizatorzy w godz. 7.40 – 8.30 na czas przejazdu uczestników zostaną wyłączone z ruchu ulice w Karpaczu:

  • Deptak – Konstytucji 3 Maja (od Urzędu Miasta Karpacz do góry),
  • ul. Konstytucji 3 Maja – od ul. Parkowej – wyjazd z tunelu do ul. Karkonoskiej (Biały Jar),
  • ul. Karkonoska – od Białego Jaru do ul. Na Śnieżkę,
  • ul. Na Śnieżkę – od skrętu z ul. Karkonoskiej do bramy KPN przy Wang.

Ulice po przejeździe zawodników zostaną natychmiast odblokowane. Po zjeździe z dróg publicznych wyścig będzie przebiegał szlakiem niebieskim w Karkonoskim Parku Narodowym na trasie: Wang – Polana – Strzecha Akademicka – Spalona Strażnica – Dom Śląski – Droga Jubileuszowa – Śnieżka. Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wyścig będzie trwał od godz. 8 do godz. 11. O godz. 11.30 rozpocznie się zjazd uczestników na trasie od Domu Śląskiego do kościoła Wang. Kolarzom będzie towarzyszyła opieka pilota.