Kiedy planujemy jesienną przerwę techniczną? Jakie nowości pojawią się sezonie zimowym 2020/2021?

Od 1 października zmienimy godziny pracy stacji narciarskiej Karpacz Ski Arena. Od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele kolej na Kopę będzie pracowała w godzinach 9-16. W piątek i sobotę będziemy uruchamiali kolejkę o godzinie 9 i kończyli pracę o godzinie 17.

Przegląd techniczny

Znamy już termin jesiennego przeglądu technicznego. Stacja będzie nieczynna od 16 listopada do 15 grudnia 2020. W tym czasie kolej linowa na Kopę także nie będzie pracowała.

Ruszy “Leniuch”

W nadchodzącym sezonie zimowym uruchomimy najdłuższą taśmę narciarską w Polsce. Taśmociąg, który otrzymał nazwę “Leniuch” liczy sobie 225 metrów i będzie wwoził narciarzy z parkingu przy ul. Olimpijskiej do dolnej stacji kolei linowej. Wjazd będzie trwał ok. 4,5 minuty.

W ten sposób będzie znacznie łatwiej dotrzeć pod dolną stację. Teraz trzeba pokonać dość strome podejście brukowaną ulicą Turystyczną, która zimą bywa dość śliska. Nowa taśma transportowa będzie pracowała w obu kierunkach. Rano będzie kursowała do góry, a po południu będzie zwoziła narciarzy. Wjazd i zjazd taśmą będzie bezpłatny.

W tym roku rozbudujemy także system sztucznego naśnieżania. Zimą armatki staną na 400-metrowym łączniku nartostrady “Euro” z trasą “Grosik”, gdzie zwykle mieliśmy problemy związane z brakiem śniegu.

Aktualnie system sztucznego naśnieżania w Karpacz Ski Arena obejmuje nartostrady: Jan, Euro i Liczykrupa.