Karpacz narty – co nowego zimą?

Nowa 200-metrowa taśma transportowa z parkingu przy ul. Olimpijskiej. Nowy system sztucznego naśnieżania i więcej kanap kolei linowej na Kopę.

Karpacz narty 2019/2020. Sezon narciarski w Karpacz Ski Arena zaczniemy w przedświąteczny weekend 21-22 grudnia. Czekamy teraz w Karkonoszach na opady śniegu i spadek temperatury.  Jeśli warunki pozwolą zaczynamy sztucznie naśnieżać stoki w naszej stacji.

W sezonie letnim udało się nam zakończyć budowę systemu sztucznego naśnieżania na nartostradzie Jan. To prawie 800-metrowy, fajnie położony stok u podnóża Kopy. Jest łatwy i szeroki, dobry do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Różnica wzniesień na tej nartostradzie wynosi 102 m. Przy nartostradzie Jan do Waszej dyspozycji jest wyciąg typu poma.

Aktualnie system sztucznego naśnieżania w Karpacz Ski Arena obejmuje nartostrady: Jan, Euro i Liczykrupa.

Tej zimy zamontujemy nową 200-metrową taśmę transportową. Ostatnio udało się nam zakończyć starania o pozwolenie na budowę. Taśma znacznie ułatwi narciarzom oraz turystom dotarcie z parkingu przy ul. Olimpijskiej do dolnej stacji kolei linowej na Kopę. Nie trzeba będzie już podchodzić stromą ulicą Turystyczną, tylko stanąć na wyciągu i wygodnie podjechać. Urządzenie ma do nas dotrzeć 15 stycznia. Zamierzamy uruchomić je w lutym 2020 r. przed feriami zimowymi.

Karpacz narty, Kopa, Śnieżka

Nasza główna kolej linowa na Kopę zimą będzie służyła zarówno narciarzom jak i turystom. Na kanapach zamontujemy specjalne kosze na narty i snowboardy. Nie trzeba ich będzie przewozić na kolanach.

Na linie kolejki pojawiło się 20 nowych kanap. Jeździ ich obecnie 60. Wszystkie zjeżdżają na noc do nowego garażu i lina pozostaje pusta. Dzięki temu będzie nam łatwiej utrzymać kolej w niezwykle trudnych zimowych warunkach. Nie trzeba będzie oczyszczać kanap z grubej karkonoskiej szadzi, która w ubiegłym roku unieruchomiła nam kolejkę na kilka dni. Aby kolej nie zamarzła, będzie można nawet pozostawiać ją, włączoną na noc na minimalnej prędkości. Wówczas na rolkach podpór będzie pracowała sama lina.

Karpacz Ski Arena to jedyna stacja narciarska pod Śnieżką z prawdziwie górskim charakterem. Jest największym ośrodkiem narciarskim w Karpaczu. Znajdziecie u nas 9 km nartostrad o rożnym poziomie trudności – od łatwych stoków dla początkujących, po trudniejsze trasy dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Mamy pięć wyciągów narciarskich i dwie krzesełkowe kolejki linowe. Najdłuższa z nich liczy sobie ponad 2 kilometry długości! Nasza czteroosobowa kanapa przez cały rok wwozi turystów na szczyt Kopy. Wjazd trwa 8 minut. To najlepsze miejsce, by rozpocząć spacer na Śnieżkę lub zacząć zjazd biegnącą obok kilkukilometrową, pełną wrażeń nartostradą.