Dziś nie potrafimy określić, kiedy dokładnie otworzymy nartostrady w rejonie Kopy. Obserwujcie naszą stronę WWW. Tu informacje są przekazywane na bieżąco, a sytuacja może zmieniać się z dnia na dzień.

Wszystko, jak się domyślacie, zależy od pogody, która jak widzicie jest tej zimy niepewna. Rzadko mamy w grudniu na Kopie +12C, a tak było w ostatnich dniach. Do tego pojawił się ciepły fen i następnie opady deszczu.

Komunikat narciarski

Mamy nadzieję, że wkrótce w Karkonoszach zacznie się prawdziwa zima. Spodziewamy się w najbliższych dniach nadejścia ochłodzenia. Wówczas rozgarniemy śnieg, który zgromadziliśmy wcześniej w pryzmach. Wtedy będziemy mogli otworzyć nartostradę N3 – Liczykrupa. Nie podajemy konkretnego dnia, ale może się zdarzyć to jeszcze podczas świąt lub przed Sylwestrem.

Prognozy meteo na najbliższe dni przewidują w rejonie Śnieżki od -3 C do -7 C. Spodziewane są także niewielkie opady śniegu. Bądźmy więc dobrej myśli.

Niezależnie od otwarcia nartostrad podczas świąt i w Sylwestra będzie pracowała nasza główna kolej linowa na Kopę. Zachęcamy turystów do pieszych wycieczek na Śnieżkę.