Karpacz kamery na Kopie

Karpacz kamery pokażą Wam aktualny widok na Kopę w Karkonoszach. Sprawdzicie już w domu na kamerze on-line jakie warunki panują w górach. Umożliwi Wam to bezpieczne przygotowanie się do pieszej wycieczki albo do wyjazdu na narty. Pogoda nie powinna Was wówczas zaskoczyć, ponieważ skompletujecie właściwy ubiór i ekwipunek. W dalszej części tekstu doradzamy co zabrać ze sobą, aby górska wyprawa była udana.

Karpacz kamery internetowe

Kompleks Karpacz Ski Arena dysponuje dwoma kamerami internetowymi rozmieszczonymi na stokach narciarskich. Pierwszą kamerę umieściliśmy na dolnej stacji kolei linowej „Liczykrupa”. Dzięki niej macie podgląd na panoramę Karkonoszy i biegnącą poniżej nartostradę „Liczykrupa”. Można też podejrzeć pracę kolei linowej „Zbyszek”, która wwozi turystów i narciarzy na szczyt Kopy. Czytaj więcej tu.

Druga kamera jest skierowana na nartostradę „Euro”. Pozwala ona także na obejrzenie szerokiej, pięknej panoramy Karkonoszy i co kilkadziesiąt sekund wykonuje zbliżenie na nartostradę “Euro”. Obrotowa głowica kamery internetowej umożliwia również na dokładne obejrzenie terenu wokół dolnej stacji wyciągu „Euro”. Karpacz kamery z widokiem na Kopę pracują przez całą dobę.

Zasady bezpiecznego poruszania się po górach

Przed wyjściem w góry należy właściwie się do tego przygotować, ponieważ od tego zależy Wasze bezpieczeństwo.  O czym musicie pamiętać i co zabrać ze sobą?

  • Zbierz informacje o rejonie górskim, w który się wybierasz.
  • Skorzystaj z kamery internetowej i sprawdź aktualne warunki.
  • Sprawdź przebieg szlaków i prognozę pogody.
  • Zaplanuj trasę stosownie do możliwości własnych i innych uczestników wycieczki.
  • Pamiętaj, że samotne wychodzenie w góry jest niebezpieczne. Warto iść w towarzystwie.
  • Zabierz właściwy ekwipunek i ubiór (plecak, odpowiednie buty, ubranie chroniące przed opadami i wiatrem, czapkę, rękawiczki, apteczkę, jedzenie, napoje, mapę, latarkę, naładowany telefon komórkowy, a zimą czekan i raki).