Huragan na Śnieżce. W minioną niedzielę podmuchy wiatru na szczycie dochodziły do 223 km na godzinę.

Dziś w ciągu dnia wiatr odrobinę zwolni, w porywach może dochodzić do 90 km/godz i w miarę upływu dnia będzie przyspieszał w porywach do 110 km/godz. W kolejnych dniach też może być porywisty. We wtorek prognozy przewidują podmuchy dochodzące do 130 km/godz.

Szczyt Śnieżki to jedno z najbardziej wietrznych miejsc w Polsce. Na Kopie, gdzie znajduje się nasza górna stacja kolei linowej, też mocno dmucha (choć nie tak jak na najwyższym szczycie Karkonoszy). Ze względów bezpieczeństwa wyłączamy kolej, gdy wieje z prędkością powyżej 70 km/godz. Dlatego w najbliższych dniach mogą zdarzać się przerwy w pracy kolei. Sprawdzajcie warunki na naszej stronie głównej, bo tu najszybciej je aktualizujemy.

Huragan na Śnieżce

Wiatr o sile huraganu od wielu dni nęka szczyt Śnieżki. Z powodu uszkodzenia metalowego poszycia dachu na budynku Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, Karkonoski Park Narodowy zamknął wejście na szczyt od polskiej strony. Po kilku dniach uszkodzenia zostały naprawione. Szlak na Śnieżkę został otwarty.